Portal Otok Pag

Oslabljeni Pag mukom opravdao ulogu favorita u Kupu

Još jedna pobjeda paške ekipe ovaj puta i nije bila nešto uvjerljiva. Vrčevo je otežalo neke stvari, ali lutrija jedanaesteraca presudila je u korist Paga.

Neočekivano tvrda utakmica vodila se na Julovici između Paga i Vrčeva pred stotinjak gledatelja. Vidno oslabljeni domaćin živio je na rubu u prvom poluvremenu, a golman Mrkić imao pune ruke posla, srećom, uspio je otkloniti sve opasnosti.

Nedostatak izabranika Daniela Persole, poravnao je pitanje favorita, pa su tako obje ekipe imale prilike doći do izražaja. Bilo je napeto, napadalo se na obje strane, tenzije i nervoza nije nedostajalo pogotovo pred kraj utakmice.

U 79. minuti prvi put se trese mreža. Sabalić koji je ušao u igru 10 minuta ranije zabija za vodstvo te donosi svoju ekipu u vodeću poziciju kojom je NK Pag zakročio jednom nogom u četvrtfinale, no nije moglo bez drame. Samo napad prije kraja susreta, Josip Števanja prilikom izvođenja udarca iz kuta, poravnava rezultat i odvodi utakmicu na lutriju jedanaesteraca.

Srećom, Pažani su bili mirnije noge i koncentriraniji te su rezultatom 3:2 na penale ostvarili prolaz u četvrtfinale kupa! Precizni s bijele točke za domaću momčad bili su Stipe Žunić, Mladen Čavić te jedini strijelac za Pag, Dominik Sabalić, dok su za goste jedanaesterac realizirali Mateo Galešić i Šime Burčul što nije bilo dovoljno s obzirom da ostala tri igrača nisu iskoristili svoju priliku.
Bitno je još istaknuti da je NK Pag zasad jedini predstavnik 2. županijske lige Zadarske županije u četvrtfinalu županijskog kupa, te mu se jedino obrovačka Zrmanja može pridružiti ukoliko savlada neugodnog prvoligaša iz Posedarja.

NK Pag će svog protivnika u borbi za polufinale doznati u ponedjeljak u 13 sati kada će se održati ždrijeb spomenutog natjecanja u prostorijama zadarskog nogometnog saveza.