Portal Otok Pag

Prvi poraz momčadi NK Paga u ovoj kalendarskoj godini

Nakon stopostotne 4 utakmice u prvenstvu i kupu, NK Pag doživio je prvi poraz u 2018. godini i drugoj polusezoni. Nova Zora je preokretom uspjela doći do svoja 3 boda na Julovici.

U utakmici u kojoj se mislilo da je samo pitanje s kojom će razlikom pobijediti goste, te nakon uspješno odrađenog prvog poluvremena, drugi dio utakmice preokrenuo je tijek utakmice u nekoliko minuta, te NK Pag nije smogao snage vratiti se u utakmicu.

U prvom dijelu okršaja Paga i Nove Zore bilo je dosta nadigravanja, te je utakmica bila otvorena. Obje ekipe nisu imale razloga čekati i vrebati neku posebnu priliku. U napadu su nešto uspješniji bili domaći koji su od dosta šansi realizirali samo jednu i to u ranoj fazi utakmice kada je Bačić pobjegao gostujućoj obrani te u 22. minuti postavio rezultat 1:0 za Pag. Imali su Pažani podosta prilika i lijepo odigranih napada te su prijetili sa svih mogućih pozicija no nisu uspjeli povećati prednost.

Čekala je Nova Zora svojih 5 minuta i dočekala pred sam kraj utakmice. U 80. minuti mala neopreznost domaće obrane i Bepo Pelicarić, koji do tada nije baš bio u prilikama za zaprijetiti Mrkićevom golu s 20 metara pogađa sami kut i poravnava rezultat. Nažalost, ekipa iz Paga se nije oporavila i dovoljno sabrala da kao i u prethodne dvije utakmice maksimalnom koncentracijom dođe do još jednog vodećeg pogotka, pa su u 88. minuti potpuno šokirali dotad vodeću ekipu na tablici i okrenuli na 1:2. Pokušali su Pažani još par puta zaprijetiti, ali sreća ih nije pomazila ovaj put.

Ušli smo jako dobro i agresivno u utakmicu, ali nismo se smjeli opustiti do kraja. Nova Zora je imala te dvije prilike i iskoristila. Sreća nas nije pratila, imali smo dosta prilika pa čak i nekoliko zicera, ali očito nije bio naš dan. Nećemo pokleknuti, okrećemo se naprijed jer je pred nama utakmica sezone u kupu pa ćemo pokušati što prije zaboraviti ovo i krenuti naprijed, kažu iz kluba.

NK Pag u srijedu putuje na gostovanje kod prvoligaša iz Benkovca i nada se najboljem, a već za vikend još jedno teško gostovanje u Glavici gdje ih dočekuje Vrčevo.

U nastavku vam donosimo fotogaleriju Danijela Palčića s utakmice.